تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین

کد خبر: 1807 | تاریخ انتشار: ۲:۴۶:۴۷ - پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | | | 256 بازدید

کم کاری برخی دستگاه ها زمینه ساز جرائم خشن است/ کشف ۴ تن موادمخدر

فرمانده انتظامی استان گلستان گفت: ریشه بسیاری از حوادث و جرائم خشن و قتل‌ها، کم کاری برخی دستگاه ها در حوزه های فرهنگی و اجتماعی است که منجر به این اتفاقات می شود.

کم کاری برخی دستگاه ها زمینه ساز جرائم خشن است/ کشف ۴ تن موادمخدر
سرتیپ دوم علی اکبر جاویدان روز پنجشنبه اظهارداشت: این کوتاهی‌ ها باعث بروز حوادث تلخ می شود در حالی که با اقدامات فرهنگی و فرهنگ سازی می توان از بروز بسیاری از این حوادث پیشگیری کرد.
وی عنوان کرد: بخشی از اقدامات ناجا به عنوان ابزار حاکمیت؛ سلبی بوده که مجبور به اجرای ماموریت ‌ها و برخوردهای فیزیکی است که فرهنگ سازی و اقدامات فرهنگی به کاهش این گونه ماموریت ها کمک می کند.
سردار جاویدان با یادآوری اینکه ناجا به دنبال اجتماعی کردن موضوعات امنیتی است تا بسیاری از مشکلات انتظامی و امنیتی با فعالیت‌ های اجتماعی و اقدامات نرم رفع شود، ادامه داد: هدف پلیس، جلب رضایت مردمی برای افزایش کیفیت خدمات در جامعه است.
فرمانده انتظامی گلستان همچنین با ارائه گزارشی در خصوص کشف مواد مخدر گفت: سال گذشته ۴٫۵ تن انواع مواد مخدر کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن (۹۴) ۸۰ درصد رشد داشت، اما در شش ماه نخست سال جاری میزان کشفیات مواد مخدر در استان ۴ تن بوده که در مقایسه با سال قبل در همین بازه زمانی ۵۶ درصد رشد دارد.
به گفته وی؛ از میزان کشفیات شش ماه نخست امسال، ۳٫۲ تن تریاک و مابقی دیگر مخدرها بوده است.
وی تصریح کرد: در این مدت ۲۶ باند تهیه، تولید و توزیع مواد مخدر منهدم شد که از سوداگران مرگ ۹۳ دستگاه انواع اتومبیل، ۳۰ دستگاه موتورسیکلت، ۷ قبضه اسلحه و ۵۰۰ میلیون ریال وجه نقد کشف و ضبط گردید.
فرمانده انتظامی گلستان یادآور شد که درحوزه قاچاق کالا امسال ۲۴۰۰ فقره پرونده تشکیل، ۲۲۸۱ نفر در این پیوند دستگیر و ۵۵۷ دستگاه خودرو نیز توقیف شد.
فرمانده انتظامی گلستان با اشاره به اینکه مواد غذایی، تجهیزات ماهواره ای، مواد آرایشی و بهداشتی، دارو بیشترین کشفیات این بخش بوده است، گفت: ارزش ریالی این پرونده ها ۱۰۸ میلیارد و ۹۴۶ میلیون ریال است.
وی بدون اشاره به ارزش ریالی همچنین اظهار داشت که در همین مدت ۴ فقره پرونده پول شویی، ۲ فقره اختلاس و ۵۰ فقره زمین خواری در استان کشف و ضبط شد.
سردار جاویدان در بخش جرائم فضای مجازی نیز از افزایش ۳۶٫۵ درصدی وقوع جرم در این حوزه خبر داد که از این موارد ۷۰ درصد مربوط به هتک حیثیت و مابقی جرائم مربوط به برداشت غیرمجاز و کلاهبرداری رایانه ای است.
به گفته وی، دراین پیوند ۱۳۹ نفر متهم شناسائی و تحویل مقامات قضائی شدند.
فرمانده انتظامی گلستان بدون اشاره به رقم، از آمار بالای کشف اسلحه در استان نیز خبر داد.

منبع : ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین
آخرین اخبار