تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین

کد خبر: 551 | تاریخ انتشار: ۸:۲۰:۴۷ - جمعه ۱۵ مرد ۱۳۹۵ | بدون نظر | | | 742 بازدید

پرداخت ۸۲ درصد مطالبات گندم‌کاران گلستانی

استاندار گلستان گفت: تاکنون یک میلیون و ۳۸۰ هزار تن گندم از کشاوران خریداری شده و ۸۲ درصد مطالبات گندم کاران گلستانی پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، حسن صادقلو ‌چهارشنبه شب در نهمین جلسه شورای گفت‎وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: در سال ۱۳۹۲ تنها ۶۵۰ هزار تن گندم در استان گلستان به صورت تضمینی خریداری شد و این در حالی است که امسال میزان خرید تضمینی به یک میلیون و ۳۸۰ هزار تن رسید و ۸۲ درصد پول خرید گندم نیز به کشاورزان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اهمیت موضوعات مربوط به کشاورزی گفت: نیاز است جلسات شورای‎گفت‎گو میان دولت و بخش خصوصی‎تخصصی‎تر شود و با توجه به اینکه امروز موضوعات زیادی در بخش کشاورزی مطرح شد برای مباحث باقی‎ مانده در بخش کشاورزی نیاز است جلسات بیشتری در این رابطه داشته باشیم.

صادقلو تصریح کرد: از سویی قیمت گندم در سال گذشته یک هزار و ۵۰ تومان بوده و امسال به یک هزار و ۲۷۰ تومان رسیده است و این یک همت و کار جهادی بیشتری نیاز داشت تا بتوان محصولات کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شود.

استاندار گلستان اظهار داشت: میزان خرید گندم به صورت تضمینی در ۲ سال گذشته نزدیک ۲ برابر شده و سعی کردیم که مطالبات کشاورزان نیز در سریع‌ترین زمان پرداخت شود و با پذیرش انتقادها و مسائل این آمادگی را دارم که از دولت با قدرت دفاع کنم.

صادقلو با بیان اینکه کارت اعتباری برای پرداخت تسهیلات خرید سم، کود و بذر در استان‎های دیگر به صورت پایلوت در حال اجرا است، گفت: این موضوع را پیگیری خواهیم کرد که در صورت بررسی اجرای این طرح در استان‎های پایلوت، استان ما نیز بتواند از مزیت چنین کارت اعتباری برخوردار باشد.

وی افزود: نیاز است بخش مرتبط با کشاورزی و بخش خصوصی در راستای پاسخگویی به مطالبات در جلسات شورای گفت‎گو دولت و بخش خصوصی دعوت شوند.

استاندار گلستان با بیان اینکه پساتولید یکی از دل‎نگرانی مهم بخش خصوصی به شمار می‎رود، اظهار کرد: بخش خصوصی معتقد است که دولت بیشتر به موضوعات تولید توجه دارد و به مسائل پساتولید کمتر توجه کرده است و باید ما در جلسات شورای‎ گفت‎گو از صفر تا ۱۰۰ تولید را در استان در نظر بگیریم.

صادقلو با ارائه راهکار مناسب برای الگوی کشت،کم انگیزگی کشاورزان، ورشکست‎ها و رکودها که در پساتولید بخش خصوصی با آن رو به رو هستند در جلسه شورای گفت‎گو حاضر شویم، یادآور شد: استان گلستان نیازمند به یک مرکز قدرتمند برای صادرات است و باید کاری کنیم که بتوانیم آن را به سمت اجرایی شدن سوق دهیم.

وی اظهار کرد: اگر یک مرکز در حوزه صادرات ایجاد کنیم تولید کننده نیز اطمینان خاطر بیشتری به دست می‎آورد و از این نظر یکی از مسؤولیت‎های بخش خصوصی تحقق اقتصاد مقاومتی در برش استانی است چرا که اقتصاد مقاومتی به نفع بخش خصوصی است.

 

منبع : تورکمن نیوز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین
آخرین اخبار