تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین

کد خبر: 1714 | تاریخ انتشار: ۵:۰۹:۱۷ - چهارشنبه ۱۵ شهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ چاپ | | 230 بازدید

نگرانی رییس دادگستری گلستان از ناتوانی در کنترل خشم و بروز حوادث ناگوار

رییس دادگستری کل گلستان با اشاره به وقوع چندین مورد قتل از ابتدای امسال تاکنون در استان، گفت: بررسی ها نشان می دهد بیشتر این قتل ها بدون برنامه‌ریزی قبلی و به دنبال خشم آنی و ناتوانی در کنترل هیجان وعصبانیت روی داده است.

نگرانی رییس دادگستری گلستان از ناتوانی در کنترل خشم و بروز حوادث ناگوار
هادی هاشمیان افزود: با وجود کاهش شش درصدی ضرب و جرح عمدی و هشت درصدی تهدید؛ تعداد پرونده های قتل در استان نسبت به مدت مشابه پارسال بیشتر شده است.
وی اضافه کرد: این آمار نشان می دهد آموختن مهارت های رفتاری و کنترل خشم یکی از نیازهای اساسی جامعه بوده که نیازمند برنامه ریزی و توجه متولیان امر است.
هاشمیان در ادامه از برنامه های دادگستری برای ارتقای مهارت های رفتاری در سال ۹۶ خبر داد و گفت: استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد (سمن ها) ،آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی برای برگزاری دوره های آموزشی کنترل هیجان و خشم و آشنایی با عواقب قانونی برخی رفتارهای هیجانی از طریق مدارس ،مساجد و خانه های فرهنگ از جمله این برنامه ها است.
به گفته وی؛ در این طرح به صورت ویژه زندانیان ،خانواده های آنان و افرادی حاضر در کمپ های ترک اعتیاد مد نظر هستند.
وی از تشکیل کارگروه کنترل و کاهش رفتارهای خشن در استان نیز خبر داد و گفت: این کارگروه در نخستین گام، بانک اطلاعاتی از افراد سابقه دار را جمع آوری و پایش آنها را آغاز کرده است.
هاشمیان افزود: در نشست هایی که با روحانیان شیعه و سنی استان داشتیم نیز از آنها برای کاهش جرائم در جامعه و ارتقای فرهنگ دینی افراد درخواست کمک کردیم.
رییس دادگستری کل گلستان همچنین از خانواده ها خواست که به فرزندان مهارت های کنترل خشم را بیاموزند تا دچار دردسر نشده و به دیگران هم آسیب نرسانند.

منبع : ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین
آخرین اخبار