تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین

کد خبر: 1183 | تاریخ انتشار: ۵:۲۷:۳۶ - شنبه ۱۴ مرد ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ چاپ | | 205 بازدید

نتایج هفته ششم کورس سوارکاری تابستانه بندرترکمن مشخص شد

با جدال ۵۲ راس اسب و برگزاری هفت دور هزار متری چابکسوران و اسب های برتر هفته ششم کورس سوارکاری تابستانه بندرترکمن در غرب استان گلستان مشخص شدند.

در این هفته از مسابقات مبلغ ۷۵ میلیون و ششصد هزار تومان جایزه نقدی به چابکسواران، مربیان و اسب های برتر دور های هفتگانه پرداخت شد.
در دور اول مخصوص اسب های ۳ تا ۹ ساله مبتدی نبرده نژاد ترکمن ۶ اسب وارد دپار شدند که در پایان اسب گلشاد گز با سوارکاری رامین قهرمانی، اسب شاهو با سوارکاری طاهر گوک نژاد و اسب ونوس سرمدی با سوارکاری آق اویلی بشگرد مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.
در دومین دور نیز ۱۱ راس اسب ۲ ساله مبتدی نبرده دو خون خط استارت را برای مسافت هزار متری آغاز کردند که در نهایت اسب لندی با چابکسواری رامین قهرمانی و اسب نانازبا سوارکاری جواد آچاک و اسب مینوسا با سوارکاری قربان محمد اودک اول تا سوم شدند.
این گزارش حاکیست در سومین دور ۶ راس اسب ۳ ساله ۱۶ تا ۲۲ امتیازی دو خون وارد دپار شدند که اسب مشکل با سوارکاری قربان محمد اودک به مقام قهرمانی رسید و اسب ایل یاسین با سوارکاری نورمحمد بهادر و اسب تومیریس با سوارکاری آرمین آق آتابای به ترتیب دوم و سوم شدند.
همچنین در چهارمین دور هفت راس اسب ۲ ساله ۸ تا ۱۲ امتیازی دو خون به مصاف هم رفتند که اوسین بولت با سوارکاری عبدالرحیم آرمیده اول شد و اسب ماکان با سوارکاری پیمان قلر عطا و اسب سای چلنچ با سوارکاری آرمین آق آتابای دوم و سوم شدند.
در پنجمین دور ۷ راس اسب ۳ تا ۴ ساله ۲۴ تا ۳۰ امتیازی دو خون وارد دپار شدند که اسب مه وش با سوارکاری آق اویلی بشگرد زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و اسب کینگ آسیا با سوارکاری آرمین آق آتابای و اسب هیدروژن با چابک سواری جواد آچاک دوم و سوم شدند.
در ششمین دور ۹ راس اسب ۳ تا ۴ ساله ۱۰ تا ۱۴ امتیازی دو خون وارد دپار شدند که در پایان اسب المینا با سوارکاری ستار مهرانی، اسب پرسا با سوارکاری جواد آچاک و اسب الیف ناز با سوار کاری ابراهیم قره داشلی به مقام های اول تا سوم رسیدند.
در دور پایانی نیز رقابت ۶ راس اسب ۳ تا ۵ ساله هندیکاپ دو خون به قهرمانی اسب قلیچ بابا با سوار کاری آرمین آق آتابای منجر شد ضمن اینکه اسب خان یلمه با سوارکاری نور محمد بهادر و اسب یونیک استار با سوار کاری ستار مهرانی دوم و سوم شدند.
بندر ترکمن در غرب استان گلستان همه ساله به مدت ده هفته میزبان مسابقات سوارکاری فصل تابستان است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین
آخرین اخبار