تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین

کد خبر: 1792 | تاریخ انتشار: ۵:۳۵:۵۹ - چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | | | 285 بازدید

معاون وزیر: کشاورزان خود را برای تغییراقلیم آماده کنند

معاون وزیر جهادکشاورزی در امور زراعت گفت که با توجه به کاهش بارش ها، تغییر اقلیم در کشور جدی بوده و کشاورزان باید خود را برای این تغییرات آب و هوایی آماده کنند.

معاون وزیر: کشاورزان خود را برای تغییراقلیم آماده کنند
عباس کشاورز شامگاه سه شنبه در جمع فعالان کشاورزی استان گلستان، اظهار داشت: این شرایط اقلیمی می طلبد رویکرد جدیدی در حوزه کشاورزی کشور داشته باشیم.
وی؛ همچنین کمبود و نحوه مصرف آب را یکی از مشکلات کشور برشمرد و گفت: باید به این امر توجه شود که آب فقط برای مصرف انسان نیست و اگر به این موضوع پرداخته نشود چرخه زندگی با مشکل مواجه می شود.
به گفته وی؛ برای کشاورزی پایدار باید با تغییر رفتار در استفاده مناسب از منابع آب صرفه جویی کرد.

* کشت شالی در گلستان صرفه ندارد
کشاورز به مصرف بالای آب در کشت شالی اشاره کرد و گفت: کشت این محصول فقط در استانهای گیلان و مازندران توصیه می شود و در دیگر مناطق و از جمله گلستان صرفه ندارد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی متذکر شد: گلستان یکی از استانهای مهم در حوزه کشاورزی است و در برنامه ششم توسعه نیز که به تازگی اجرای آن آغاز شد، باید میزان تولید گندم گلستان به دو میلیون تن برسد.
در استان گلستان واقع در شمال کشور از ۶۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی آن هرساله حدود ۳۹۰ هزار هکتار به کشت گندم بی و دیم اختصاص می یابد، این استان از قطب های تولید غلات در ایران است.

*اقتصاد گلستان مرتبط با کشاورزی است
عضو هیات رییسه اتاق بازگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی گرگان نیز با بیان اینکه اقتصاد استان گلستان مرتبط با کشاورزی است ، گفت: اگر در حوزه کشاورزی استان دید سنتی برقرار باشد شاهد رشد نخواهیم بود، به همین جهت بابد به سوی استفاده از علم روز و تجهیزات و مکانیزاسیون گام برداریم.
امیر یوسفی تاکید کرد: افزایش تولید و عملکرد کشاورزی با استفاده از واریته های جدید و بکارگیری روش های نوین امکان پذیر خواهد بود همچنین باید محصولات دارای مزیت کشت شود.
به گفته وی؛ ورود به بازارهای جدید هم می تواند در ایجاد رونق کشاوزی موثر باشد، در این راستا کیفیت تولیدات و خدمات نیز مورد توجه است.
وی معتقد است که کشاورزی در کشور به سوی پیری در حال حرکت است و باید با همکاری، ایجاد بسترها و امکانات لازم، ورود جوانان به این عرصه تقویت گردد.
اتاق بازرگانی گرگان ۸۰۰ عضو فعال دارد.
استان مرزی گلستان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد، در این استان افرون بر ۱۴۷ هزار خانوار به صورت مستقیم از طریق کشاورزی امرار معاش می کنند.

منبع : ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین
آخرین اخبار