تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین

کد خبر: 1802 | تاریخ انتشار: ۵:۴۷:۱۲ - چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | | | 273 بازدید

حمایت های مردمی از موکب یحیی بن زید (ع) در کربلا ضروری است

امام جمعه گنبدکاووس می گوید که برپایی موکب حضرت یحیی بن زید (ع) از سوی مردم این شهرستان در مراسم اربعین حسینی در شهر کربلا نیازمند حمایت و کمک های مردمی است.

حمایت های مردمی از موکب یحیی بن زید (ع) در کربلا ضروری است
حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی روز چهارشنبه در نشست ستاد اربعین حسینی این شهرستان اظهار داشت: امسال برای اولین بار، گنبدکاووس یک موکب مستقل در شهر کربلا دارد که برپایی باشکوه آن نیازمند حمایت بیشتر اقشار مختلف مردم است.
وی بابیان اینکه برپایی آیین های سوگواری امام حسین (ع) همواره توسط مردم و از محل نذورات آنان بوده است، گفت: برپایی موکب و پذیرایی از زائران این امام همام در مراسم اربعین نیز به عنوان بخش مهم آیین های عزاداری، باید توسط مردم انجام شود.
حجت الاسلام ترابی با قدردانی از کمک ها و نذورات مردمی، خیرین و برخی ادارات و نهادهای گنبدکاووس به برپایی موکب یحیی بن زید (ع) در کربلا، اضافه کرد: تاکنون ملزومات پخت نان و تامین نیازهای بهداشتی و درمانی این موکب انجام شده و تنها در بخش پشتیبانی و پذیرایی از زائران کمبودهایی وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های به عمل آمده، درمدت برپایی موکب حضرت یحیی بن زید(ع) در کربلا که حدود یک ماه است، روزانه از ۲ هزار نفر با دو وعده صبحانه و ناهار پذیرایی خواهد شد.
عبدالقدیر کریمی معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت های مختلف این شهرستان، بر لزوم همکاری و مساعدت بیشتر ادارات و نهادهای دولتی و خصوصی برای تامین نیازمندی های موکب یحیی بن زید(ع) تاکید کرد.
مسئول برپایی موکب حضرت یحیی بن زید(ع) گنبدکاووس در کربلا نیز در این نشست با قدردانی از کمک های انجام شده برای برپایی این موکب، گفت: برای پذیرایی از زائران، علاوه بر اقلام ضروری، هفت تن برنج، سه تن گوشت مرغ، ۱۵۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز، ۵۰۰ مترمربع موکت و هزار تخته پتو و برخی اقلام سرمایشی برای نگهداری مواد غذایی نیاز است.
رمضانعلی خالقی افزود: در روزهای آینده با مشخص شدن مکان موکب در کربلا، بایستی وسایل مورد نیاز شامل مواد غذایی و تجهیزات برپایی موکب به عراق منتقل شود که برای این منظور به چند دستگاه وسیله نقلیه سنگین مثل تریلی یا کامیون و اتوبوس برای جابجایی خادمان نیاز است.

منبع : ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین
آخرین اخبار