تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین

کد خبر: 1083 | تاریخ انتشار: ۸:۵۰:۳۶ - سه شنبه ۱۰ مرد ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ چاپ | | 220 بازدید

جشن روز گنبدکاووس برای نخستین بار در مجاورت برج جهانی قابوس برگزار می‌شود

منصور طعنه گنبدی ظهر شنبه در حاشیه بازدید از محل برگزاری جشن روز گنبدکاووس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای جشن مردمی روز گنبدکاووس، فضای گنبدی شکل به مساحت ۲۰۰ مترمربع با پوشش چادر از آلمان در محوطه برج قابوس در حال آماده‌سازی است.

شهردار گنبدکاووس افزود: این جشن در روزهای ۱۲ و ۱۳ مردادماه با حضور میهمانان کشوری و مسئولان استانی و شهرستانی و حضور گسترده مردم استان گلستان برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: این جشن مردمی به مدت ۲ روز است که در روز نخست برگزاری مسابقات ورزشی، جشنواره غذا، مسابقه نقاشی، مقاله‌نویسی و غیره به همراه نمادی از زندگی اقوام مختلف در شهرستان اجرا می‌شود.

طعنه گنبدی یادآور شد: در روز دوم مراسم به شکل رسمی به همراه شناسایی شهرستان و ظرفیت‌های مختلف آن در حوزه‌های مختلف، تقدیر از پیشکسوتان و افتخارآفرینان کنونی خواهد بود.

وی تاکید کرد: در روز نخست برنامه از ساعت ۷ تا ۱۲ شب و در روز دوم از ساعت ۸ تا ۱۲ در مجاورت برج جهانی قابوس برگزار می‌شود و امید داریم این جشن در سال‌های آتی، کاملتر و جامع‌تر از امسال با برنامه‌های متنوع‌تر برگزار شود.

شهردار گنبدکاووس تصریح کرد: “روز گنبدکاووس” با هدف شناسایی همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان گنبدکاووس در حوزه‌های مختلف کشاورزی، تولیدی و به خصوص گردشگری در محوطه برج قابوس برگزار می‌شود.

طعنه گنبدی اظهار کرد: این جشنواره با نگاه ایجاد همدلی، اتحاد و همبستگی بین اقوام مختلف ساکن در شهرستان برگزار می‌شود که این جشنواره برای نخستین بار در تاریخ شهر گنبدکاووس برگزار می‌شود.

وی افزود: نمایشگاه تاریخ و مفاخر گنبدکاووس و شناسایی ظرفیت گردشگری شهرستان از مهم‌ترین بخش برنامه‌های این ۲ روز است و در کنار آن سعی شده زندگی، آداب و رسوم و آئین مختلف اقوام متفاوت ساکن در این شهرستان به نمایش گذاشته شود.

منبع : تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین
آخرین اخبار