تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین

کد خبر: 1727 | تاریخ انتشار: ۵:۲۴:۵۵ - چهارشنبه ۱۵ شهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | | | 71 بازدید

تعاونی‎های غیرفعال رغبتی برای فعال‎سازی مجدد ندارند/ همکاری دستگاه‎های اجرایی با تعاونی‎ها افزایش یابد

مدیر امور تعاون اداره‎کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان با اشاره به عدم رغبت تعاونی‎های غیرفعال به فعالسازی مجدد، گفت: تا زمانی که مدیران و اعضای تعاونی راغب نباشند، نمی‎توانیم برای فعال‎سازی دوباره آنها اقدام کنیم.

ابوالقاسم یوسفی عصر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گلستان، اظهار کرد: تشکیل تعاونی‎ها براساس شرایط و سیاست‎گذاری‎های کلان کشور انجام می‎شود.
وی با اشاره به طرح روستا تعاون، گفت: در این طرح ابتدا به تعاونی‎های موجود در استان گلستان که در گذشته تشکیل شده و در حال حاضر غیرفعال هستند اطلاع‎رسانی می‎شود تا در صورت تمایل با استفاده از این ظرفیت‎ها در راستای فعال کردن تعاونی خود اقدام کنند.
مدیر امور تعاون اداره‎کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان با بیان اینکه تعاونی‎های غیرفعال راغب به فعال کردن تعاونی خود نیستند، تصریح کرد: تا زمانی که مدیران و اعضای تعاونی راغب نباشند، نمی‎توانیم برای فعال شدن آنها اقدام کنیم.
یوسفی با اشاره به علل عدم رغبت تعاونی‎های غیرفعال برای فعال کردن مجدد تعاونی خود، بیان کرد: دلایل درون‎سازمانی و برون‎سازمان موجب می‎شود که تعاونی‎های غیرفعال برای فعال شدن دوباره آن رغبتی نداشته باشند.
وی با بیان اینکه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستگاهی بین‎دستگاهی است و مجوز صادر نمی‎کند، متذکر شد: یکی از دلایل برون‎سازمانی عدم رغبت تعاونی‎های غیرفعال برای فعال‎سازی مجدد آن اخذ مجوزات از دستگاه‎های تخصصی است.
مدیر امور تعاون اداره‎کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان خاطرنشان کرد: در صورتی که تعاونی‎های غیرفعال مایل به فعال‎سازی تعاونی خود باشند ما از دستگاه‎های تخصصی می‎خواهیم که برای صدور مجوز نهایت همکاری را با مدیران تعاونی‎های غیرفعال داشته باشند.
یوسفی در پاسخ به این پرسش که آیا با وجود تعاونی‎های غیرفعال فراوان، ایجاد تعاونی‎های جدید کار درستی است، اذعان کرد: یکی از مشکلات تعاونی‎های غیرفعال مربوط به صدور مجوز است که ما ضمن قدردانی از همراهی دستگاه‎های مختلف اجرایی، از آنها درخواست می‎کنیم با تعاونی‎ها همکاری بیشتری داشته باشند و مراحل اخذ مجوز را تسهیل کنند.

*۲ تعاونی استان گلستان موفق به کسب رتبه برتر ملی شدند
وی با بیان اینکه رونق بخش اقتصادی تعاون می‎تواند نجات‎بخش اقتصاد کشور باشد، یادآور شد: با توجه به اهمیت این مسأله ضروری است دستگاه‎های اجرایی با تعاونی‎ها نهایت همکاری را داشته باشند.
مدیر امور تعاون اداره‎کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان از برگزاری جشنواره تعاونی‎های برتر به‎مناسبت هفته تعاون در استان گلستان خبر داد و اذعان کرد: این جشنواره که امروز برگزار شد از ۱۹ تعاونی برگزیده در استان گلستان تجلیل شد.
یوسفی از انتخاب دو تعاونی استان گلستان به‎عنوان تعاونی برتر در کشور خبر داد و افزود: بنیاد توسعه کارآفرین و اتحادیه مرتع‎داری از جمله دو تعاونی بودند که موفق به کسب رتبه برتر ملی شدند.

منبع : خبرگزاری فارس

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین
آخرین اخبار