تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین

کد خبر: 1778 | تاریخ انتشار: ۸:۱۹:۵۷ - سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | | | 217 بازدید

تشکیل پرونده بررسی علت مرگ خرس در دادسرای گالیکش/برخورد قانونی با خاطیان

دادستان عمومی و انقلاب گالیکش با اشاره فیلمی که در فضای مجازی ازضرب و شتم یک توله خرس در روستای ترجنلی از توابع این شهرستان پخش است، گفت: پرونده در دادسرای این شهرستان در حال رسیدگی است و دستگاه قضایی با هرگونه سهل انگاری و کوتاهی برخورد قانونی می کند.

تشکیل پرونده بررسی علت مرگ خرس در دادسرای گالیکش/برخورد قانونی با خاطیان
براساس اعلام دادگستری  ،عباس عرب روز سه شنبه اظهارداشت: براساس توضیحات اخذ شده از کارکنان محیط زیست شهرستان، این خرس سه یا چهار ساله، ۱۳ شهریور امسال در اراضی کشاورزی نزدیک روستای ترجنلی دیده شده و با وجود هشدار و تذکر اعضای یگان حفاظت محیط زیست و کارکنان پارک ملی گلستان، مردم به جای دور شدن از محل و اجازه دادن به ماموران برای به دام انداختن خرس، دور آن حلقه می زنند.
وی افزود: حین عملیات، خرس به یکی از اهالی روستا که عضو شورای ترجنلی نیز است حمله ور شده و ماموران برای حفظ جان این فرد ، مجبور به ضرب و شتم خرس شدند.
دادستان گالیکش با اشاره به مرگ این توله خرس و انتشار فیلم ضرب و شتم او از سوی ماموران محیط زیست در فضای مجازی گفت: پرونده در دادسرای این شهرستان برای بررسی علت مرگ خرس و شناسایی عاملان سهل انگاری و کوتاهی در این ماجرا تشکیل شده است.
دادستان گالیکش از رسانه ها خواست از جنجال در این باره خودداری کنند و منتظر بررسی ها و اعلام نظر مرجع قضایی در خصوص این موضوع باشند.
عرب به مردم اطمینان داد که طبق بررسی با فرد یا افرادی که کوتاهی کرده باشند، برخورد قانونی می شود.
۱۲ شهریور ماه گذشته با دریافت خبری مبنی بر نزدیک شدن یک قلاده خرس قهوه ای به حاشیه روستای ترجنلی از توابع شهرستان گالیکش ماموران یگان حفاظت پارک ملی گلستان در محل حضور پیدا کردند اما موفق به زنده گیری حیوان نشدند.
روز بعد از این واقعه با تماس یکی از اعضای شورای روستای ترجنلی مبنی بر مشاهده مجدد خرس؛ ماموران به محل مراجعه و با استفاده از دستگاه پرتاب دارت بیهوشی و دیگر اقدامات حیوان را زنده گیری کردند.
این خرس پس از زنده گیری و در مسیر انتقال به مرکز نگهداری حیات وحش گناره تلف شد که مسئولان محیط زیست به استناد گزارش اولیه دامپزشکی علت اصلی مرگ را ابتلای حیوان به بیماری هاری نوع A اعلام کردند.

منبع : ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین
آخرین اخبار