تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین

کد خبر: 1704 | تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶:۲۶ - سه شنبه ۱۴ شهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | | | 288 بازدید

برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین در گنبدکاووس/ برای شادی مردم باید برنامه داشته باشیم

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به اینکه باید برای شادی مردم برنامه‌ریزی کرد، گفت: جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین در گنبدکاووس برگزار می‌شود.

عبدالقدیر کریمی پیش از ظهر امروز در جمع مدیران، مسوولان و خبرنگاران شهرستان گنبدکاووس با اشاره به لزوم توجه مدیران به همه ابعاد فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، علمی، اقتصادی و سیاسی در برنامه‌های ادارات و نهادهای این شهرستان، اظهار کرد: نباید مدیران با تک بعدی نگریستن به موضوعات از اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در ادارات غافل شوند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اصالت و اولویت داشتن کارهای فرهنگی به سایر امور، اضافه کرد: ایشان فرهنگ را همچون هوایی که تنفس می‌کنیم دانسته و بر سلامت و پاکی آن تاکید کرده‌اند و در کنار آن از همه مسوولان خواسته‌اند در کنار فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی به پیوست‌های فرهنگی نیز توجه کنند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس با تاکید بر اینکه همه ما مسوولان در برابر نشاط و شادابی مردم مسوول هستیم، افزود: مردم در کنار همه مشکلات بزرگ و کوچک خود در زندگی نیازمند شادابی و نشاط در چارچوب‌های تعریف شده و ضابطه‌مند هستند که همه مسوولان شهرستان با همدلی نسبت به این موضوع اتفاق نظر دارند.

کریمی با تاکید بر اینکه برگزاری جشن روز گنبدکاووس بهانه‌ای برای شاد کردن مردم بود، خاطرنشان کرد: هر قدر برای شادمانی مردم هزینه شود باز هم کم است و نباید به خاطر برخی ایرادات و مشکلات در نظم برنامه جشن روز گنبدکاووس مجموعه کل برنامه را زیر سوال ببریم.

وی بارندگی در روز برگزاری جشن روز گنبدکاووس را طبیعی و پیش‌بینی شده دانست و اضافه کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی در این روز احتمال بارندگی وجود داشت اما با توجه به اینکه سه بار زمان مراسم تغییر کرده بود نمی‌شد بار دیگر نیز تغییر در برنامه ایجاد کرد و برنامه‌ریزی‌های مردم و مسوولان را تحت تاثیر قرار داد.

وی از برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین در شهرستان گنبدکاووس خبر داد و گفت: بر اساس رایزنی‌هایی که با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان داشته‌ایم این جشنواره در سال جاری در گنبدکاووس برگزار خواهد شد و در آن از صبح ساعت هشت تا ساعت ۱۲ شب رسومات و شادی‌های بومی و محلی کشور به منصه ظهور و بروز می‌رسد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به اینکه بنده از کودکی به عرصه فرهنگ علاقه‌مند بودم، ادامه داد: هنگامی که کلاس پنجم بوده و حدودا ۱۱ سال سن داشتم تعداد ۵۵۰ کتاب غیر درسی را که مطالعه کرده بودم به کتابخانه اهدا کردم و در همان سن عضو فعالی در کانون فرهنگی و پرورشی کودکان بودم.

کریمی با بیان اینکه عموم کتاب‌هایی که در دهه‌های گذشته در حوزه فرهنگ منتشر می‌شد از طریق کتابخانه‌های عمومی و موسسات فرهنگی برای من ارسال می‌شد، تصریح کرد: این‌گونه نیست که بنده اهل مطالعه و یا فرهنگ نباشم و بخواهم از نگاه سیاسی به آن نگاه کنم بنابراین معتقد هستم که باید در حوزه فرهنگ اقدامات نوین و همراه با ابتکار و جذابیت را طراحی و اجرا کنیم.

منبع : فارس نیوز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین
آخرین اخبار