تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین

کد خبر: 1771 | تاریخ انتشار: ۸:۰۲:۱۴ - سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | | | 245 بازدید

بخش دیگری از بهای گندم کشاورزان گلستان پرداخت شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی‌ گلستان با اشاره به پرداخت بخش دیگری از بهای محصول گندمکاران استان در چند روز گذشته، گفت: تاکنون ۸۱٫۵ درصد از بهای گندم تحویلی به مراکز خرید تضمینی پرداخت شده است.

بخش دیگری از بهای گندم کشاورزان گلستان پرداخت شد
مختار مهاجر روز سه شنبه  اعلام کرد که تاکنون ۱۱ هزار و ۷۰۵ میلبارد و ۹۴۷ میلیون ریال به حساب بانکی کشاورزان گندمکار استان واریز شده است و پیگیری برای پرداخت مابقی بهای محصول تحویلی به مراکز تضمینی ادامه دارد.
پیشتر حمیدرضا علی محمدی مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی گلستان به خبرنگار ایرنا اعلام کرد که کشاورزان استان در سال زراعی ۹۶- ۹۵ افزون بر یک میلیون و ۱۰۲ هزار تن گندم به مراکز خرید تضمینی این شرکت تحویل دادند که ارزش ریالی آن حدود ۱۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال برآورد می شود.
شرکت غله و خدمات بازرگانی گلستان همانند سال زراعی قبل، رتبه دوم کشوری را بعد از خوزستان در خرید تضمینی گندم از کشاورزان به دست آورد.
امسال شورای اقتصاد قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم را ۱۳ هزار ریال تعیین کرده است، حدود ۳۸۰ هزار هکتار از زمین های گلستان زیر کشت گندم آبی و دیم بود.
کشت گندم در گلستان از نیمه های فصل پاییز آغاز و برداشت محصول در خرداد سال بعد آغاز و تا برداشت محصول آخرین مزارع در شهریور ماه ادامه دارد.
گلستان واقع در شمال کشور از قطب های تولید گندم کشور به شمار می رود، مصرف سالانه گلستانی ها حدود ۳۰۰ هزار تن بوده و بقیه محصول برداشتی برای تامین نان دیگر هموطنان به برخی استانها حمل می شود.

منبع : ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

تبلیغات گنبدآنلاین تبلیغات گنبدآنلاین
آخرین اخبار